Hořice 9, 678 01 Blansko, Česká republika

Moravský kras - penzion U Strakatého koně

Poloha našeho ubytování umožňuje návštěvu mnoha okolních přírodních a kulturních památek. Nacházíme se 25 km severně od Brna, pouhých 6 km od Blanska, na samém okraji Moravského krasu.

Turistický rozcestník
Moravský kras je největším a nejvýznamnějším krasovým územím v ČR Celková plocha činí více než 100 km2 devonských vápenců (šířka 3-5 km, délka 25 km). Moravský kras je součástí Drahanské vrchoviny a v roce 1956 byl vyhlášen chráněnou krajinnou oblastí. V celém Moravském krasu je evidováno přes 1100 jeskyní a propastí. Veřejnosti jsou v současné době zpřístupněny jeskyně Punkevní, Kateřinská jeskyně, Balcarka a Sloupsko-Šošůvské jeskyně. Všechny jeskyně mají velmi bohatou a rozmanitou krápníkovou výzdobu. Punkevní jeskyně je navíc naprosto jedinečná svojí podzemní vodní plavbou po říčce Punkvě. Monumentální součástí Punkevních jeskyní je světoznámá propast Macocha hluboká 137,5 m, jejíž jméno je opředeno tajemnou pověstí. Náš penzion se nachází v Hořicích u Blanska - okresního města, které  je bránou do Moravského krasu.
Milovníci historie mohou rovněž navštívit některé z nedalekých kulturních památek:
Státní zámek Lysice – barokní zámek, nachází se ve vzdálenosti asi 20 km od našeho penzionu. V létě nabízí kromě prohlídky interiérů také prohlídku zámecké zahrady s promenádní kolonádou. Atraktivní jsou večerní a noční prohlídky s ukázkami dobových kostýmů.
Zámek Rájec nad Svitavou – klasicistní zámek francouzského typu s rozlehlým parkem, nacházející se ve vzdálenosti do 15 km od penzionu. V letních měsících jsou prohlídky doplněny ukázkami historického šermu, dobové hudby apod.
Severně od Blanska ve vzdálenosti 20 km se nachází město Boskovice, kde můžete navštívit empírový zámek a nedaleko něj goticko-renesanční hrad. Známou a velmi vyhledávanou atrakcí je i westernové městečko Wild West City Boskovice – zábavní přírodní park vybudovaný v areálu bývalého pískovcového lomu, který věrně připomíná scenérie Divokého Západu. Program na celý den nebo víkend, který je návštěvníkům nabízen, doplňují nejrůznější atrakce pro děti i dospělé.

Více naleznete na uvedených stránkách:

Moravský Kras www.moravskykras.net
Propast Macocha www.moravskykras.net/propast-macocha.html
Kateřinská jeskyně www.moravskykras.net/katerinska-jeskyne.html
Punkevní jeskyně www.moravskykras.net/punkevni-jeskyne.html
Jeskyně Balcarka – Ostrov u Macochy www.moravskykras.net/jeskyne-balcarka.html
Sloupsko – Šošůvské jeskyně www.moravskykras.net/sloupsko-sosuvske-jeskyne.html
Pivovar Černá Hora www.pivovarch.cz
Zámek Rájec nad Svitavou www.pruvodce.com/rajec
Zámek Lysice www.boskowan.cz/historie/lysice
Westernové městečko Boskovice www.wildwest.cz
Boskovice - zámek www.zamekboskovice.cz
Boskovice - zřícenina hradu www.hradboskovice.cz
Blansko vzdálenost 6 km www.blansko.cz
Boskovice vzdálenost 25 km www.boskovice.cz
Brno vzdálenost 25 km www.brno.cz