Hořice 9, 678 01 Blansko, Česká republika

Jízda na koni

Proč u nás nabízíme pouze vodění na koni?

V roce 2000 jsme založili jezdecký klub zaměřený na výuku westernového ježdění pro děti a mládež a celých 20 let jsme se práci s mládeží věnovali. Kromě celoročních jezdeckých kurzů jsme pořádali letní tábory pro děti i jezdecké kurzy pro dospělé. Koně, kteří pro nás ochotně po celou dobu pracovali jsou dnes již na zaslouženém odpočinku a další školní koně nemáme. A už mít ani nechceme.
Kůň totiž není VĚC (není to auto, nemohu Vám říct, kde má brzdu, plyn a volant). Koně jsou živí tvorové, mají svoji hlavu a nelíbí se jim, když se na nich jezdci střídají. Každý z těch, kdo na ně nasedne, je chce řídit a poroučet jim, kam mají jet a jak rychle, ale vůbec o nich nic neví a vůbec jim nerozumí. A každý to dělá trochu jinak…. Vycvičit dobrého a spolehlivého jezdeckého koně trvá několik let a zkazit ho můžete během pár jezdeckých lekcí.
Koně, které vidíte na našich pastvinách mají své stálé jezdce a majitele, kteří chodí na pravidelné tréninky několikrát týdně, pomáhají s ošetřováním koní a důvěrně se s nimi znají – jsou to jejich čtyřnozí přátelé, s nimiž tráví svůj volný čas.
Pokud se Vaše děti chtějí svézt na koni u nás na jízdárně nebo v lese, rádi jim to umožníme, ale pouze pod vedením zkušeného majitele nebo ošetřovatele.

 

Stádo koní

 

Naše současná nabídka pro  sezónu 2024

 

JÍZDA NA KONI S VODIČEM

Jízda s vodičem je určena pro malé děti (cca do 12 let) a začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s jízdou na koni. Kůň je vždy veden zodpovědnou osobou. Nabízíme dva typy jízdy s vodičem:

 - na jízdárně ( 2 kolečka kolem jízdárny), cena: 100,- Kč

 - do terénu (30 min.), cena 400,- Kč

Při jízdě do terénu doporučujeme vzít dětem jejich vlastní jezdeckou nebo cyklistickou přílbu, v případě malých dětí můžete jít na procházku po lese s nimi - vedle koně.

! Veškeré jezdecké aktivity je třeba předem telefonicky objednat na tel. č.: 604 288 993 !

Děkujeme za pochopení.