Hořice 9, 678 01 Blansko, Česká republika

Jízda na koni

Rekreační ježdění na koni provozujeme prostřednictvím jezdeckého klubu – WESTERN SPORT CLUB HOŘICE z.s., který byl založen v roce 2000 jako složka ČSTV (dnes ČUS). Všichni zájemci o jezdecké hodiny se na základě vyplněné přihlášky (vyplňuje se až na místě) stávají automaticky členy klubu v daném roce. Již z názvu je patrno, že jsme orientováni na westernový styl jízdy na koni. Rovněž plemena koní, která zde používáme - American Paint Horse a American Quarter Horse - se svojí klidnou povahou a dobrým charakterem pro tyto účely skvěle osvědčila. Jezdecké hodiny vede školený instruktor. Veškeré ještě podrobnější informace týkající se jezdeckého klubu, jeho historie a programů pro sezónu 2019 najdete na stránkách www.wsc.penzionukone.cz

 Stádo koní


Naše současná nabídka pro jezdeckou sezónu 2019

 

 

Jezdecké tábory


LETNÍ POBYTOVÉ TÁBORY PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Pobytové tábory pro děti a mládež budou probíhat v letošním roce ve dvou turnusech: 1. turnus od 13.7. do 20.7.  a 2.turnus od 21.7. do 28.7. 2019. Tábory jsou orientovány na základy westernového ježdění, rozšíření dovedností při práci s koňmi v sedle i na zemi. Jezdecký program je kombinován s nejezdeckým, který je zaměřen na pobyt a hry v přírodě. Již několikátým rokem mají tábory pravý táborový charakter, děti jsou ubytovány v indiánských stanech Tee Pee, na dřevěných roštech - vlastní karimatka a spacák jsou nutné! Sociální zařízení - sprchy, WC jsou zajištěny v budově penzionu. V ceně je rovněž společné stravování v budově penzionu - 4x denně, celodenní pitný režim a jednodenní výlet.
Ceník, přihlášku a podrobnější informace najdete na uvedených stránkách klubu:  stránkách www.wsc.penzionukone.cz nebo Vám zašleme na požádání. Kontaktujte nás mailem na: prezidentwsc@gmail.comnebo telefonicky: 604 288 993


PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Tento typ tábora je vhodný pro menší děti, které ještě nemají zkušenosti s pobytem na táboře. Letošní termín je od 5.-9.8.2019.

Příměstské tábory pořádáme ve spolupráci s DDM Blansko, kontaktní osoba: Tomáš Burger - tel.: 737 937 700

 

INDIVIDUÁLNÍ JEZDECKÉ LEKCE PRO UBYTOVANÉ HOSTY

Omlouváme se našim ubytovaným hostům,ale v letošním roce nabízíme pouze možnost jednotlivých jezdeckých lekcí pro děti.

Jízda na jízdárně na lonži - pro začátečníky -  lekce 30 min. Cena: 300,- Kč

Jízda na jízdárně samostatně - pro pokročilejší - lekce 60 min.(včetně instruktáže).  Cena: 450,- Kč

 

JÍZDA NA KONI S VODIČEM

Jízda s vodičem je určena pro malé děti (cca do 12 let) a začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s jízdou na koni. Kůň je vždy veden zodpovědnou osobou.    Nabízíme dva typy jízdy s vodičem:

 - na jízdárně ( 2 kolečka kolem jízdárny), cena: 50,- Kč

 - do terénu (15 min.), cena 150,- Kč

Při jízdě do terénu doporučujeme vzít dětem jejich vlastní jezdeckou nebo cyklistickou přílbu, v případě malých dětí můžete jít na procházku po lese s nimi - vedle koně.

! Veškeré jezdecké lekce je třeba předem telefonicky objednat na tel. č.: 604 288 993 !

Děkujeme za pochopení.